Rezervace ubytování Kariéra v Equitaně
Exkluzivní jezdecký areál v ČR ve spojení jezdectví - ubytování - wellness
Česky English Deutsch
Drobečková navigace

ÚVOD > RESTAURACE > VINNÝ LÍSTEK

VINNÝ LÍSTEK

Habánské sklepy

Víno bílé rozlévané 0,20l 46.00
     
Veltlínské zelené 0,75l 170.00
Vůně mandlí, a lučních květů, výraznější chuť dělají z tohoto vína ideálního společníka k sýrům a drůbeži. Doporučená teplota pro podávání mezi 9-11°C.    
     
Müller Thurgau 0,75l 170.00
Jemně aromatické složky připomínají bezinkový květ až broskev. Lehčí svěží víno, velmi dobře doprovodí jednoduchou úpravu drůbeže a saláty. Doporučujeme jako příjemné společenské víno.    
     
Ryzlink Rýnský 0,75l 170.00
Pikantní kořenitá vůně, chuť s výraznější kyselinkou, která dává tomuto vínu velký potencionál k výraznějším úpravám ryb, ale i k přírodním telecím, či vepřovým steakům. Doporučená teplota pro podávání mezi 9-11°C.    
     
Chardonnay 0,75l 170.00
Víno nazrálé zlatožluté barvy, s typickým odrůdovým buketem připomínající růžový grapefruit, v chuti plné, svěží a harmonické s elegantní kyselinkou. Vhodné k zeleninovým salátům, k jemnější úpravě grilovaného kuřecího masa.    
     
Sauvignon Chateau Bzenec  0,75l 170.00
Zelenkavě žlutá barva a svěží a extraktivní vůně s tóny broskví a angreštu. Chuť je plná a opulentní s dlouhotrvající dochutí. Doporučujeme podávat s mořskými rybami nebo plody, velmi vhodné k sýrům s bílou plísní na povrchu    
     
Veltlínské zelené, pozdní sběr 0,75l 420.00
Jemné svěží víno s příjemným ovocným buketem připomínající zralý žlutý meloun. V chuti je opulentní s lehce medovým závěrem. Doporučujeme k rybám všech úprav a k lehčím úpravám drůbežího masa.    
     
Sauvignon, pozdní sběr 0,75l 490.00
Charakteristické aroma bílé hluchavky, pikantní aromatická chuť jsou vhodnými předpoklady doporučit toto víno k pikantnějším úpravám drůbeže a aromatickým sýrům. Doporučená teplota pro podávání mezi 9-11°C.    
     
Ryzlink rýnský, pozdní sběr 0,75l 490.00
Víno slámově žluté barvy, svěží, elegantní ovocná vůně, v závěru s nádechem květin. V chuti je tento Ryzlink velmi plný, extraktivní s harmonickou kyselinkou. Doporučujeme k mořským plodům, dravým rybám a jemně upravenému telecímu masu, krůtě či králíku.    
     

Chateau Bzenec

Ryzlink rýnský, pozdní sběr 0,75l 490.00
Odrůda typická pro obec Bzenec, víno slámově žluté barvy, svěží, elegantní ovocná vůně, v závěru s nádechem květin. V chuti je tento Ryzlink velmi plný, extraktivní s harmonickou kyselinkou. Doporučujeme k mořským plodům, dravým rybám a jemně upravenému telecímu masu, krůtě či králíku.    
     

Vinařství Pavlov

Chardonnay, pozdní sběr 0,75l 550.00
Zlatožlutá barva, vůně grapefruitové kůry s nádechem karamelu. Bohatý chuťový vjem, máslově hebký, s dochutí karamelu. Vhodné kombinovat k mořským plodům, ústřicím či korýšům.    
     
Pálava, pozdní sběr 0,75l  590.00
Víno krásné zlatožluté barvy s bohatou viskozitou, ve vůni se snoubí aroma čajového květu, kandované citrusové kůry a sušeného exotického ovoce. Chuť je lahodná, plná, připomínající sladké žluté ovoce, s intenzivní dochutí zralých citrusů. Delikátní kořenitost a celková harmonie dává tomuto přírodně sladkému vínu dobrý předpoklad pro další vyzrávání v lahvi. Je vhodné k piškotovým dezertům, ovocným salátům, sýrům s modrou plísní a jemným paštikám.    
     
Rulandské bílé, pozdní sběr 0,75l 590.00
Zlatožlutá barva, vůně typicky chlebnatá, s překrásnými medovými tóny a nádechem květinového buketu. Velmi bohatý chlebnatý vjem, jemně lipová chuť. Hodí se k mořským plodům, zvěřinovým paštikám, pečenému bažantu, zajíci, vynikající k měkkým sýrům s ušlechtilou plísní.    
     
Rulandské šedé, pozdní sběr 0,75l 590.00
Barva vína je sytě zlatá se zelenkavými odlesky. Vůně evokuje sladké citrusové plody a ananas, v pozadí s lehce medovými a typicky chlebnatými podtóny. Chuť je široká a komplexní, s tóny tropického ovoce a dlouhým svěžím závěrem s dotekem minerality. Víno vynikne v kombinaci s pečenou drůbeží, grilovanými sladkovodními rybami, humrem či krevetami. Skvěle doplní pokrmy na bázi smetany a hub a polotvrdé sýry s mytou kůrou.    
     

Habánské sklepy

Víno červené rozlévané 0,20l 46.00
     
Frankovka  0,75l 170.00
Výraznější vůně drobných plodů, vyšší kyselinky a třísloviny dělají z tohoto vína ideálního společníka k těstovinám, hovězímu masu, či staročeské kachně. Doporučená teplota pro podávání mezi 15-17°C.    
     
Svatovavřinecké  0,75l 170.00
Rubínová barva, vůně zralých švestek, a jemná chuť s tříslovinou, která se zráním zjemní. Hodí se k tučnějším pokrmům z vepřového masa. Doporučená teplota pro podávání mezi 15-17°C.    
     
Zweigeltrebe 0,75l 170.00
Vůně zralých brusinek, vyrovnaná chuť s ovocnými tóny je ideální jako doplněk k drobné zvěřině, či zrajícím sýrům. Doporučená teplota pro podávání mezi 15-17°C.    
     
Modrý Portugal, Chateau Bzenec 0,75l 160.00
Víno tmavě rubínové barvy s jemnou ovocnou vůní, která připomíná přezrálé třesně. Chuť vína je bohatá, komplexní, sametově hladká s nízkou kyselinkou a jemnými taniny, které se zráním ještě zakulacují. Mladé víno je příjemně pitelné. Doporučujeme podávat k tmavým, kořenitým masům, vynikající k pečené kachně. Výborně se také snoubí s plísňovými sýry.    
     
Zweigeltrebe Barrique, pozdní sběr 0,75l 690.00
Svěží ovocné víno sytě červené barvy, které překvapí kombinací višňového aroma a nádechu vanilky. Dobré tělo harmonizuje s měkkou sametovou chutí. Doporučujeme k výrazným úpravám tmavých mas, grilovanému vepřovému či uzenému selátku. Velmi vhodné v kombinaci s ušlechtilými plísňovými sýry.    
     
Frankovka, pozdní sběr 0,75l  520.00
Vysoce kvalitní víno sytě červené barvy, jemné třešňové vůně s tóny skořice a svěží ovocnou chutí s vyzrálým taninem. Doporučujeme především k pikantním úpravám vepřového masa a k hovězím steakům, je též vhodné k dlouhodobější archivaci.    
     
Cabernet Sauvignon, pozdní sběr, Habánské sklepy 0,75l 530.00
Barva vína je tmavě granátová, výrazná s tmavě fialovými odlesky. Vůně je intenzivní a bohatá, připomínající černý rybíz a plané třešně, v závěru s tóny čokolády a kávy. Hutné, extraktivní tělo s bohatou paletou ovocných chutí a příjemnou a hladkou tříslovinou Vás ujistí, že surovina byla velmi kvalitní a vyzrálá. Jeho kvalita se projeví po několikaletém zrání v láhvi, ke které má všechny předpoklady. Vhodné k výraznějším úpravám tmavých mas, především hovězím steakům a zvěřině.    
     

Víno Mikulov – Sommelier Club

Cabernet Sauvignon, pozdní sběr, rose 0,75l  360.00
Vynikající růžové víno s lehce narůžovělou až lososovou barvou, pocházející z velmi krátké macerace červených hroznů. Vůně vína příjemně osvěžující, s intenzivní, ovocnou vůní připomínající lesní plody – maliny a jahody. Chuť je svůdně pitelná, s kouzelným poměrem svěžích kyselinek, které podtrhují jeho štavnatost a pitelnost. Pro svoji vynikající svěžest doporučujeme podávat při letním posezení, vynikající k ovocným a těstovinovým salátům, chlebíčkům. Vynikající k sladkovodním rybám na roštu.     
     
Modrý Portugal 0,75l 390.00
Víno tmavě rubínové barvy s jemnou ovocnou vůní, která připomíná přezrálé třesně. Chuť vína je bohatá, komplexní, sametově hladká s nízkou kyselinkou a jemnými taniny, které se zráním ještě zakulacují. Mladé víno je příjemně pitelné. Doporučujeme podávat k tmavým, kořenitým masům, vynikající k pečené kachně. Výborně se také snoubí s plísňovými sýry.    
     
Rulandské modré 0,75l 370.00
Vynikající víno, jehož jakosti lze dosáhnout jen v mimořádných ročnících. Jiskrné víno, světlejší granátové barvy. Vůně velmi intenzivní, připomínající lesní plody - jahody, maliny. Chuť harmonická, výjimečně sametová, zakulacená dlouhodobým zráním na sudu. Excelentnost tohoto vína vynikne až po několikaletém zrání v lahvi. Vaše gastronomické zážitky obohatí při kombinaci s jemnými úpravami zvěřiny, pečeným bažantem nebo ušlechtilými sýry.    
     
Cabernet Sauvignon, pozdní sběr 0,75l 540.00
Víno rubínové barvy s fialovo černými reflexy, vůně je typická - tóny černého rybízu, fialek, marmelády, plná a kulatá chuť s jemně kořenitou dochutí. Doporučujeme podávat ke steakům, biftekům, zkrátka k pořádnému kousku masa.    
     
Aktuální ročníky našich vín Vám rádi sdělí pracovníci obsluhy naší hotelové restaurace.    

Vinný lístek ke stažení v PDF