Rezervace ubytování Kariéra v Equitaně
Exkluzivní jezdecký areál v ČR ve spojení jezdectví - ubytování - wellness
Česky English Deutsch
Drobečková navigace

ÚVOD > VÝLETY > Z Equitany autem nebo na kole

Z Equitany autem nebo na kole


Zobrazeno 21 položek
 • Hornické muzeum Příbram, Příbram

  Unikátní komplex technických budov a zařízení rudných dolů (těžní věže, cáchovny, šachetní a správní budovy), obydlí horníků (hornický domek), kostel a hornická hospoda z 19. stol., skanzen důlní techniky.


 • Hrad Zvíkov

  Zvíkov tak patří mezi nejstarší české královské hrady. Byl zbudován nad soutokem Vltavy a Otavy na úzkém skalnatém ostrohu, který byl osídlen již v době prehistorické. Před rokem 1234 zde král Václav I. založil hrad, ale stavební rozvoj Zvíkova je spojen se jménem Přemysla Otakara II. (+1278).


  Hrad Zvíkov
 • Jižní Brdy –Třemšín

  Na Třemšíně stával hrad založený Buzicisnad na začátku 13. století. Písemně doložen je Beneš z Třemšína z r. 1349. Kolem roku 1420 hrad zpustošili husiti. Arcibiskup kníže Salmpak později Třemšín přebudoval v duchu romantismu, čímž tak trošku zničil jeho dřívější historii.


  Jižní Brdy –Třemšín
 • Město Písek

  Písek je jihočeské historické město na řece Otavě. Má necelých 30000 obyvatel.


  Město Písek
 • Památník Antonína Dvořáka, Vysoká u Příbrami

  Novorenesanční zámeček ve Vysoké u Příbrami, rozsáhlý park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka i nádherná okolní krajina jsou místa inspirace hudebního skladatele Antonína Dvořáka (1841-1904) po dobu více než dvaceti let jeho tvůrčího života.


 • Památník Karla Čapka, Stará Huť

  Památník byl zřízen v roce 1963 v domě, kde spisovatel pobýval v posledních třech letech svého života.


  Památník Karla Čapka, Stará Huť
 • Památník Mikoláše Alše, Mirotice

  Chaloupku na stráni nad říčkou Lomnice vystavěl roku 1803 Jan Famfule. V této se narodil 18. listopadu 1852 Mikoláš Aleš a zde prožil ve skromných poměrech radostné a slunné dětství.


  Památník Mikoláše Alše, Mirotice
 • Památník Slivice, Sliviceu Milína

  Místo, kde 11. 5. 1945 skončila celé tři dny po oficiálním podepsání míru 2. světová válka. Poslední bitva se odehrála v trojúhelníku mezi obcemi Buk, Milína Slivice.


  Památník Slivice, Sliviceu Milína
 • Památník Vojna, Lešetice

  Muzeum obětí komunismu -pobočka Hornického muzea Příbram. Bývalý zajatecký tábor z let 1947 -1949 pro německé válečné zajatce, poté v období 1949 -1951 tábor nucených prací a následně vězeňské zařízení pro politické vězně komunistického režimu z let 1951 –1961.


  Památník Vojna, Lešetice
 • Podbrdské muzeum

  Hlavní expozice, která je umístěna ve dvoupatrové budově, navazující na tovární halu, je galerie a pátníkČeské mše vánoční. Součástí muzea je i expozice historických automobilů, stodola, venkovní učebna a dětské hřiště.


  Podbrdské muzeum
 • Rožmitál pod Třemšínem

  Malebné město s původním středověkým uspořádáním náměstí a přilehlých uliček leží v krásném údolí pod zalesněnými brdskými vrchy, v kraji pod památným Třemšínem.


  Rožmitál pod Třemšínem
 • Řimbaba - důl božího požehnání, Bohutín

  Důl pochází z roku 1843, což víme především z předchozích zkoumání terénu kutacími příkopy. Šachta dosahovala hloubky 270 m a měla s tak zvanou štolou řimbabskou5 pater (štola, 2., 3., 7. a 9. patro).


  Řimbaba - důl božího požehnání, Bohutín
 • Skanzen Vysoký Chlumec, Vysoký Chlumec

  Vysoký Chlumec se nachází 35 km východně od Příbrami a 8 km jihozápadně od Sedlčan, v malebné krajině středního Povltaví. V roce 1998 Hornické muzeum Příbram odkoupilo od rodiny Lobkowiczůpozemek na katastru obce Vysoký Chlumec o rozloze 3 hektary.


  Skanzen Vysoký Chlumec
 • Střední Brdy – okolí Toku, Příbram

  Tok má nadmořskou výšku 865 m. n. m. Z jeho plochého vrchu je slušný výhled směr Příbram, lze uvidět Octárnu i Svatou Horu. Na druhou stranu je možno spatřit Valdeka hřeben Koníčka.


  Střední Brdy – okolí Toku, Příbram
 • Svatá Hora -poutní místo, Příbram

  Celý svatohorský areál byl vybudován podle jednotného plánu architekta CarlaLuragaz roku 1658 za ideové účasti jezuity P. Benjamina Schleyeraa je jednou z nejcennějších staveb českého raného baroka.


  Svatá Hora -poutní místo, Příbram
 • Tři trubky, Padrťské rybníky, vrchol Praha, Brdy

  Tři trubky - lovecký zámeček Tři trubky byl vybudován na konci osmdesátých let 19. století v duchu doznívajícího romantismu. Douglaska u Tří trubek, věk 160 let, má být druhou největší v ČR.


  Tři trubky, Padrťské rybníky, vrchol Praha, Brdy
 • Vodní Zámek Blatná, Blatná

  Původně vodní tvrz, přestavěná v 14. století na gotický hrad, s rozsáhlými úpravami v 15. stol. za Lva z Rožmitálu začalo nejvýznamnější období, spojené s hospodářským i kulturním rozvojem osady nesoucí po zámku jméno Blatná.


  Vodní Zámek Blatná
 • Zámeček - Ernestinum, Příbram

  Ve 13. století stála pravděpodobně v místech dnešní budovy Zámečku dřevěná tvrz. Dokladem této hypotézy jsou archeologické vykopávky, které místní osídlení dokládají. Přestavba dřevěné tvrze v kamenný hrádek je však věrohodně prokázána až v polovině století čtrnáctého.


  Zámeček - Ernestinum, Příbram
 • Zámek Orlík nad Vltavou, Orlík nad Vltavou

  Zámek Orlík kdysi stával vysoko nad údolím řeky Vltavy, nyní jen pár metrů nad hladinou Orlické přehrady. Hrad byl založen kolem poloviny 13. století. Tvořil jej nejprve nevelký palác, chráněný z přístupové strany hradbami a trojicí obranných věží.


  Zámek Orlík nad Vltavou
 • Zámek, Rožmitál pod Třemšínem

  Hrad nechal po polovině 13. století postavit Oldřich zrodu Buziců. Podle pověsti byl hrad obklopen šípkovými keři a to dalo zřejmě podnět ke vzniku názvu Rosenthal, který by později počeštěn na Rožmitál.


  Zámek, Rožmitál pod Třemšínem
 • Žďákovský most

  Žďákovský most překlenul vltavské údolí uOrlíka nad Vltavou před necelými 40 lety. Vede po něm silnice z Milevska do Březnice. Pro turisty je dostupný několika stezkami či naučnou stezkou Zvíkov – Orlík.


  Žďákovský most
Zobrazeno 21 položek