Česky English Deutsch

Připravili jsme pro vás několik běžeckých tras!

Drobečková navigace

Úvod > VÝLETY > Z Equitany pěšky

Z Equitany pěšky


Zobrazeno 6 položek
 • Hrochův Hrádek

  Tvrz stávala na vyvýšené planině na východním okraji údolí, jímž od Březnice protéká říčka Vlčava k Mirovicům. Tímto údolím šla od pradávna stezka od Mirovic na Březnici a dále na Příbram.


  Hrochův Hrádek
 • Jezuitská kolej s kostelem sv. Františka a Ignáce

  Jesuité budovali své sídlo v Březnici s podporou pobělohorského majitele panství Přibíka Jeníška z Újezda (královského prokurátora při procesu s povstalci 1620) v letech 1638–51 nejprve jako residenci, od roku 1651 jako kolej.


  Jezuitská kolej s kostelem sv. Františka a Ignáce
 • Pivovar Herold

  Zámecký pivovar Herold v Březnici, založený roku 1506, vaří pivo tradiční technologií s vysokým podílem ruční práce. Vlastní slad, žatecký chmel, pramenitá voda z hlubokých studní, láska k řemeslu a umění sládka i ostatních pracovníků pivovaru, to vše zaručuje jedinečnou chuť piva se značkou Herold.


  Pivovar Herold
 • Zámek Březnice

  Původně gotická tvrz staročeského rodu Buziců z 1. pol. 13. st., která byla v průběhu 16.-17. st. přestavěna na renesanční zámek Jiřím Lokšanem z Lokšan, tajemníkem českého krále Ferdinanda I.


  Zámek Březnice
 • Židovské gheto Lokšany

  Od zámku Březnice je to jen několik kroků na březnické náměstí, na kterém můžete obdivovat původně jezuitský kostel svatého Ignáce.


  Židovské gheto Lokšany
 • Židovský hřbitov

  Hřbitov se nachází 1,2 km SSZ od hlavního náměstí, východně od silnice do Předního Poříčí, nedaleko potoka Vlčava. Hřbitov byl založen před rokem 1617, roku 1855 byl rozšířen.


  židovský hřbitov
Zobrazeno 6 položek