Česky English Deutsch

Připravili jsme pro vás několik běžeckých tras!

Drobečková navigace

Úvod > VÝLETY > Z Equitany autem nebo na kole

Z Equitany autem nebo na kole


Zobrazeno 1 - 9 položek z 21
 • Hornické muzeum Příbram, Příbram

  Unikátní komplex technických budov a zařízení rudných dolů (těžní věže, cáchovny, šachetní a správní budovy), obydlí horníků (hornický domek), kostel a hornická hospoda z 19. stol., skanzen důlní techniky.


 • Hrad Zvíkov

  Zvíkov tak patří mezi nejstarší české královské hrady. Byl zbudován nad soutokem Vltavy a Otavy na úzkém skalnatém ostrohu, který byl osídlen již v době prehistorické. Před rokem 1234 zde král Václav I. založil hrad, ale stavební rozvoj Zvíkova je spojen se jménem Přemysla Otakara II. (+1278).


  Hrad Zvíkov
 • Jižní Brdy –Třemšín

  Na Třemšíně stával hrad založený Buzicisnad na začátku 13. století. Písemně doložen je Beneš z Třemšína z r. 1349. Kolem roku 1420 hrad zpustošili husiti. Arcibiskup kníže Salmpak později Třemšín přebudoval v duchu romantismu, čímž tak trošku zničil jeho dřívější historii.


  Jižní Brdy –Třemšín
 • Město Písek

  Písek je jihočeské historické město na řece Otavě. Má necelých 30000 obyvatel.


  Město Písek
 • Památník Antonína Dvořáka, Vysoká u Příbrami

  Novorenesanční zámeček ve Vysoké u Příbrami, rozsáhlý park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka i nádherná okolní krajina jsou místa inspirace hudebního skladatele Antonína Dvořáka (1841-1904) po dobu více než dvaceti let jeho tvůrčího života.


 • Památník Karla Čapka, Stará Huť

  Památník byl zřízen v roce 1963 v domě, kde spisovatel pobýval v posledních třech letech svého života.


  Památník Karla Čapka, Stará Huť
 • Památník Mikoláše Alše, Mirotice

  Chaloupku na stráni nad říčkou Lomnice vystavěl roku 1803 Jan Famfule. V této se narodil 18. listopadu 1852 Mikoláš Aleš a zde prožil ve skromných poměrech radostné a slunné dětství.


  Památník Mikoláše Alše, Mirotice
 • Památník Slivice, Sliviceu Milína

  Místo, kde 11. 5. 1945 skončila celé tři dny po oficiálním podepsání míru 2. světová válka. Poslední bitva se odehrála v trojúhelníku mezi obcemi Buk, Milína Slivice.


  Památník Slivice, Sliviceu Milína
 • Památník Vojna, Lešetice

  Muzeum obětí komunismu -pobočka Hornického muzea Příbram. Bývalý zajatecký tábor z let 1947 -1949 pro německé válečné zajatce, poté v období 1949 -1951 tábor nucených prací a následně vězeňské zařízení pro politické vězně komunistického režimu z let 1951 –1961.


  Památník Vojna, Lešetice
Zobrazeno 1 - 9 položek z 21